Урок дружби сценарій у бібліотеці. Сценарій "свято дружби"

СЦЕНАР 1

Цілі: формувати в учнів розуміння значення дружби, сприяти формуванню в учнів інтересу до справ класу та взаємин у дитячому колективі

Ведучий: Здрастуйте, шановні батьки, гості та дорогі хлопці. Ми радіємо, що ви прийшли на наше свято.

Назва свята скажемо хором «Справжня дружба»

Ведучий: Яке прекрасне слово "дружба"!

А кого ви можете назвати другом?

Друг-це дівчинка або хлопчик, з якими хочеться разом грати і проводити вільний час.

Друг – це та улюблена книга.

Друг – це мама, яка завжди тебе приголубить.

Друг – це шкільний вчитель, який веде дорогами Знань.

Друг – це стареньке плюшеве ведмежа, яке вислуховує тебе, коли буває погано.

Ведучий: А як ви вважаєте, як виникло слово «Друг»? Послухаймо вірш, який так і називається «Слово друг».

(Учні читають вірш).

1 учень:

Коли ще ніхто не знав жодного слова,

Ні «добрий день», ні «сонце», ні «корова»,

Сусідам давня людина звик

Показувати кулак чи мову.

Але словом став гортанний різкий звук,

Осмисленіша особа, вміння рук.

І людина вигадала слово «друг».

2 учень:

Йому дякую за друзів моїх!

Як я жив би, що робив би без них?

Друзі – люди, яких я люблю,

Я ніколи нічим не ображу!

3 учень:

Хто в дружбу вірить палко,

Хто поряд відчуває плече,

Той ніколи не впаде,

У будь-якій біді не пропаде.

А якщо й спіткнеться раптом,

То стати йому допоможе друг.

Завжди у біді надійний друг

Йому простягне руку!

Ведучий: На жаль, дружбу можна легко зруйнувати грубим словом, неввічливим вчинком.

На вигляд ми не дуже схожі:

Петька товстий, я худий,

Не схожі ми, а все ж

Нас не розіллєш водою!

Справа в тому, що він і я -

Нерозлучні друзі!

Усі ми робимо удвох:

навіть разом... відстаємо!

Дружба дружбою, однак,

І в нас сталася бійка...

Билися чесно,

Як належить друзям:

Я як стукну!

Я як трісну!

Він як дасть!

А я як дам

Незабаром у хід пішли портфелі.

Книжки у повітря полетіли.

Словом, скромничати не буду -

Бійка вийшла хоч куди!

Тільки дивимося – що за диво?

З нас струмком біжить вода!

Це Борькина сестра

Облила нас із відра!

А вона ще сміється:

Ви справді друзі!

Вас водою розлити не можна!

Ведучий: Як ви думаєте, хлопці, хлопчики живуть дружно? (Діти висловлюють свою думку). Скажіть, а що ви думаєте про справжню дружбу?

Якщо люди одні інтереси, смаки чи їм подобаються однакові ігри, заняття…

Якщо хлопці добрі та чуйні, то й дружба буває справжньою, міцною, вірною та довгою.

Ведучий: Я рада почути такі слова від вас. Які закони дружби допомагають хлопчикам дружити?

НЕ СПОРЬСЯ З ДРУГОМ

ЗУПИНИ ДРУГА, ЯКЩО ВІН РОБИТЬ ЩОСЬ погане, АЛЕ НЕ ЗАСТОСУВАЙ ЗА ЦЬОГО СИЛУ.

Пісня: Як належить друзям.

Давайте подивимося, а чи вмієте ви ділити все навпіл. Попрацюємо в парах. Зіграємо в гру «Різнокольорові рукавички». Об'єднайтесь у пари. Перед вами лежать шаблони рукавичок. Вони безбарвні. Домовитеся, один з одним, як ви прикрашатимете ці рукавиці. Кожен із вас прикрашає аплікацією свою рукавичку, але візерунки у вас мають бути однакові у кожній парі. (Після виконання роботи, всі діти виходять до дошки, стають парами та показують свої рукавиці).

Які закони дружби допомогли нам добре впоратися з цією роботою?

ДОПОМАГАЙТЕ ІНШИЙ

НЕ БУДЬ ЖАДІБНИМ

Звучить пісня В. Шаїнського «Коли мої друзі зі мною»

Хлопці, послухай історію, що сталася в одній школі"

Друзі". Якось Саша приніс до школи електронну гру "Футбол". До нього одразу підбіг Максим і закричав: "Ми ж з тобою друзі, давай разом грати!". - Давай! - погодився Саша. Підійшли й інші хлопці, але Максим заступив від них гру.- Я - Сашин друже!- гордо сказав він.- Я буду з ним грати. На другий день Денис приніс у клас трансформерів. І знову першим біля нього опинився Максим.- Я - твій друг! - знову промовив він. - Будемо разом грати... Але тут підійшов Сашко.- І мене прийміть - Ні, не приймемо,- сказав Максим.- Чому?- здивувався Саша.- Ти ж мій друг, сам учора говорив.- То вчора,- пояснив Максим. - Вчора в тебе гра була, а сьогодні в нього роботи... Сьогодні я з Денисом дружу!

Вед: Чи вважаєте ви Максима справжнім другом? Чому?

Вед: Яке правило дружби забув Максим?

Дружити потрібно не для того, щоб друг тобі щось добре зробив, не тому, що це вигідно, а тому, що ця людина тобі близька, близькі її інтереси.

Вед. Про дружбу народ склав багато прислів'їв та приказок. Які з них ви знаєте?

Конкурс «Збери прислів'я»

Для цієї гри ми об'єднаємось у групи, кожна група отримає прислів'я. Але вона розрізана на слова. Вам потрібно зі слів зібрати прислів'я.

1. Сам гинь, а товариша рятуй.

2. Старий друг, краще за нових двох.

3. Без друга - на душі завірюха.

4. Друг за одного стій – виграєш бій.

(Кожна пара читає своє прислів'я і пояснює її зміст).

Пісня В.Шаїнського «Світ схожий на кольоровий луг»

Вед. Хто вимовляє слова "Хлопці, давайте жити дружно!" ,кому і чому?(Відповіді дітей) Який закон дружби ми порадимо мишам?

ВМІЙ ВИЗНАВАТИ СВОЇ ПОМИЛКИ

Вірш про дружбу.

Що таке дружба? Запитала я у птаха.

Це коли шуліка

Літає разом із синицею,

Запитала я у звіра:

Що таке дружба?

Це коли зайцю

Лисиці боятися не треба.

А потім спитала я у дівчинки:

Дружба – що таке?

Це щось величезне,

Радісне, велике.

Це коли хлопці все одразу,

Усі разом грають,

Це коли хлопчики

Дівчата не задирають.

Дружити повинні все на світі:

І звірі, і птахи, і діти!

Вед. Хлопці, а буває дружба між дівчатками та хлопчиками. Ви пам'ятаєте казку «Квітка-семиквітка». Яку добру справу зробила дівчинка Женя? Який звучить цей закон дружби?

Дбайте про здоров'я дітей

Вед. У дружбі між хлопчиками і дівчатками немає нічого соромного. Іноді дружба між хлопчиками та дівчатками буває навіть міцнішою.

"Шкільні страждання" (виконують дівчатка).

1.Справа надвечір, а сонечко

Сяє гаряче.

Посидимо ми, дівчата.

Поговоримо, хто про що!

2. Ой, куди, куди ти котишся.

Глибока річка?

Якось нам хлопчиків треба

Провчити напевно.

  1. А що правильно, те й правильно,

З хлопцями просто гріх.

До того часом прикро,

Розігнали б їх усіх.

  1. На уроках наші хлопчики

Аж надто гарні,

А приходить зміна-

Нам пощади не шукай.

  1. Є нероби такі-

З ними всім одне лихо.

Коли б знали, в одному класі

Чи не вчилися ніколи.

  1. Ой, подружко, не лайся,

Ой, подружко, не гріши

Іноді вони бувають

Навіть дуже гарні.

  1. Ох, правда, це правда

Ми не станемо сперечатися тут

Адже нам з ними веселіше

Гаразд, хай живуть.

Вед. Які закони дружби ми сьогодні довідалися?

Дуже хочеться вірити, що ви завжди пам'ятатимете ці правила дружби.

(Діти виходять до дошки та вимовляють слова)

Я ти він вона

Усі ми – дружна сім'я.

Привіт, друже, який праворуч

Привіт, друже, який ліворуч

Я ти він вона

Усі ми – дружна сім'я.

Чарівне саме

Ми дружбою недаремно кличемо!

А я знаю, що вірна дружба буває не лише між людьми. Вірним вам, хлопці, може бути і ваш чотирилапий друг. Адже ми відповідаємо за тих, кого приручили.

Правильно. Дружити можна і потрібно з тваринами. Ми пропонуємо вам послухати пісню про собаку.

(Діти виконують пісню «Пропав собака»)

«Пропав собака»

(Слова: А. Ламм, Музика: В. Шаїнський)

«Пропав собака»

  1. Висить на паркані.

Коливається вітром.

Коливається вітром

Папір листок.

П\п: Пропав собака,

Пропав собака,

Пропав собака

На прізвисько Дружок.

  1. Цуценя біле,

Лише руді плями,

Лише руді плями

І пензликом хвіст.

Він дуже цікавий.

Він дуже цікавий.

Зовсім ще дурний

Довірливий пес.

  1. А дощ-забіяка

Листок закапав.

І літери, і рядки

Заплакали, раптом,

Знайдіть собаку,

Знайдіть собаку!

Повернися якнайшвидше,

Мій маленький друг!

1 учень: Якщо є друзі у світі – все прекрасно, все цвіте.

2 учень: Навіть найсильніший вітер, навіть буря не зігне.

3 учень: Ми і в дощ, і в сніг, і в холоднечу будемо весело крокувати.

4 учень: За будь-якої погоди дружимо, дружби цієї не зламати.

5 учень: Так давайте, давайте дружити!

Нехай неодноразово нам вірші згадаються.

Якщо дружбою завжди дорожитиме,

Все разом: То будь-яке бажання здійсниться!

(Входить учень у костюмі Кота Леопольда)

Кіт Леопольд: Здрастуйте, хлопці. Які ви веселі та дружні. Бачу, ви добре засвоїли закони дружби та вмієте дружити по-справжньому. Молодці! А ось чи зможете ви сказати зараз дружно-дружні слова, якими я завжди наставляв Мишенят-бешкетників?

Усі діти: Хлопці! Давайте жити дружно!

Кіт Леопольд: Молодці! І це ви знаєте. Які ви дружні справжні друзі. Я пропоную вам виконати пісню, яка так і називається «Справжній друг».

"Справжній друг"

(З мультфільму «Тимка та Дімка» Слова М. Пляцковського. Музика Б. Савельєва).

Дружба міцна не зламається,

Не розклеїться від дощів та завірюха.

Друг у біді не кине, зайвого не спитає -

Ось що означає справжній вірний друг!

Ми посваримося – і помиримось.

"Не розлити водою!" – жартують усі навколо.

Ось що означає справжній вірний друг!

Опівдні чи опівночі друг прийде на допомогу -

Ось що означає справжній вірний друг!

Друг завжди мене зможе врятувати,

Якщо щось станеться раптом.

Ось що означає справжній вірний друг!

Потрібним бути комусь у скрутну хвилину -

Ось що означає справжній вірний друг!

Ведучий: Давайте на завершення нашого свята і на честь справжньої дружби, яка є у вашому класі, проведемо святковий салют. На слово «червоний» – плескаю всі першокласники. На слово «жовтий» – плескають гості та батьки. І на слово "Зелений" - плескаємо все дружно. Отже:

«Червоний» – ляскають діти.

«Жовтий» – ляскають батьки та гості.

«Зелений» – ляскають усі разом.

Ведучий: Наше свято добігло кінця. Дякую всім, хто поділив його разом з нами! До нових зустрічей, друзі!


Сцінка«Казка про дружбі». Вихователям дитячих... - Маам.ру

Вироби. Ігри. Школа. Ганна Проніна Сцінка«Казка про дружбі». Мета: виховувати у дітей добрі якості, вміння дружити та дбайливо ставитися один до одного. Сцінка-казка «Муха-першокласниця» для випускного підготовчої групи муха, муха-цокотуха, позолочене...

Maam.ru > Сценка "Казка про дружбу".

Сценарійзаходи: « Дружба– це цінний дар» | Doc4web.ru

МБОУ Арська початкова загальноосвітня школа №3. Сценарійзаходи: « Дружба- Це цінний дар». Розробила: вихователь ГПД. формувати моральні якості: вміння дружити цінувати дружбу. ХІД ЗАХОДУ.

Doc4web.ru > Сценарій заходу:

Матеріал (3 клас) на тему: Свято про дружбі| завантажити безкоштовно

Сценарійсвята для початкової школи. «Нам без дружбине прожитиВедучий: Школа- Наш спільний будинок; ви, хлопці, прийшли сюди багато років, щоб навчатися, пізнавати світ і себе. Сцінка«Подружки»: Усі живуть, не тужать, а зі мною не дружать. Бант у Каті розмальований, червоні...

Nsportal.ru > Матеріал (3 клас) на тему:

Сценарійсвята дружбидля початкової школи

Multiurok.ru > Сценарій свята дружби

Сцінка - шкільна дружба. - YouTube

Відміна. Спробувати. Сцінка - шкільна дружба. Dmitry Mol. СЦЕНКАНесподівана перевірка в школі- Тривалість: 2:48 Наташа Бикова 121 298 переглядів.

Youtube.com > Сценка – шкільна дружба. -

Сценарійсвята для 2 класу "День дружби| | Інфоурок

Дружба- Близькі відносини, засновані на взаємній довірі, прихильності, спільності інтересів. Таке пояснення дано слову “ дружбавсловнику Дружба– головне диво завжди, Сто відкриттів для всіх справжнє, І будь-яка біда – не біда, Якщо друзі справжні!

Infourok.ru > Сценарій свята для 2

Позакласний захід у початковій школі "Дружба..."

Сценарійпозакласного заходу Дружбапочинається з посмішки для дітей з інтелектуальною недостатністю початкових Дружба– це дар нам згори, Дружба– це світло у вікні; Друг завжди тебе почує, Він не кине й у біді. Але не кожному дано знати, що...

Kladraz.ru > Позакласний захід у

Сценарійзаходи «День дружби" - початкові класи...

Сценарійзаходи «День дружби». Цілі та завдання: формувати в учнів розуміння значення дружби вжиття; закріплювати знання правилСтрушується весь клас. 9.Даніл з Толею подружилися, Разом в школуразом у клас. Навіть свій портфельчик шкільний.

Kopilkaurokov.ru > Сценарій заходу

Сценарійзаходи: Дружба– це

3. Хіба це дружба в школі дружба

Ww.s579.ru > Сценарій заходу:

Свято у початковій школідружбінаша сила"

Вимовляєш слово “ дружба школі

Xn - i1abbnckbmcl9fb.xn > Свято у початковій школі

Сценарійзаходи: Дружба– це

3. Хіба це дружба, якщо двоє Надумали уроки прогуляти, А запитала мама: «Ви не в школі?» -Обидва дружно починають брехати? Ну, а може, дружба- Це якщо Друг приємно говорить завжди, Мовлення свою, пересипаючи лестощами, І не скаже різко ніколи?

Ww.s579.ru > Сценарій заходу:

Сцінка"Любов та дружба".: veselye_sosedi

Сцінка"Любов та дружба". На прохання Юрія з Facebooka викладаю сценку, в якій грала 27 років тому. В: А я тоді за тебе заступатися буду! Тебе ніхто в школіі пальцем не чіпатиме, а якщо чіпатиме – я йому шию намилю, ну… як піонер піонеру.

Veselye-sosedi.livejournal.com > Сценка "Кохання та дружба".:

Сценкипро школі, уроки, вчителі та учні | Материнство...

Materinstvo.ru > Сценки про школу, уроки,

Свято у початковій школідружбінаша сила"

Вимовляєш слово “ дружба” - і одразу згадуєш веселих героїв мультфільмів, світ кіно, світ книги, наш світ, в якому ми живемо. школі, а іноді буває так, як у вірші "Два козла".

Xn - i1abbnckbmcl9fb.xn > Свято у початковій школі

Сценарійсвята для початкової школи

Сценарійсвята для учнів початкової школи. «Нам без дружбине прожити, дружбоютреба дорожити». розробила вчитель початкових класів Клєпова О.М. «Без друга в житті туго»: «У світі немає нічого кращого та приємнішого дружби» Цицерон. «Друзі на те й існують...

EduContest.net > Сценарій свята для

Сценарійсвята «Житимемо дружно»

Дружба- це якщо друг твій хворий. І не може в школуприходити. - Відвідувати його доброю волею. Шкільніуроки приносити. Шкільніуроки приносити. Терпляче пояснювати завдання. На себе взяти частину його турбот.

Videouroki.net > Сценарій свята «Будемо

Сценарійна тему «Нам без дружбине прожити»

Дружба- це світлий світ, Дружба- Сонце на світанку, Для душі веселий бенкет. Але іноді зовсім інші почуття. Відводять вас від дружбидалеко. Сцінка- Друг нагадав мені вчора, Скільки зробив мені добра

Globuss24.ru > Сценарій на тему «Нам без

СценкиДень друзів

СценкиДень друзів. Опубліковано в Короткі | Листопад 17th, 2015. Дружбаміцна не зламається, Не розклеїться від дощів і завірюха. Друг у біді не кине, зайвого не спитає -.Ми гуляємо у дворі, Весело граємо, Скоро в школуу вересні Разом крокуємо.

Mirscenarii.ru > Сценки День

Сценарійсвята « Дружби» впочатковий школі | Сценарій...

Ви переглядаєте: Головна > Для дітей > Сценарійсвята « Дружби» впочатковий школі.рую читаєш і тобі цікаво з нею, друг - це мама, яка обов'язково по-. може тобі у скрутну хвилину, друг – це шкільнийвчитель, який допоможе.

Scenarij-jubileja.ru > Сценарій свята

Сценарійсвята « Дружба»

Сценарійсвята « Дружба». Мета: сприяти розвитку дружніх взаємин між дітьми, згуртуванню колективу; формувати у дітей вміння дружити та цінувати дружбу; сприяти розвитку творчих здібностей в дітей віком.

Xn - j1ahfl.xn > Сценарій свята

Сценарій"Свято дружби" 1 клас скачати | Початкова школа

Сценарій. позакласного заходу у 1 класі. «Свято дружби». підготувала. Латишева Ганна Михайлівна. Вологда, 2015. Свято дружби в 1 клас. Мета: сприяти формуванню ціннісних уявлень дітей о.

Uchitelya.com > Сценарій "Свято дружби"

Сценарійморальної класної години «Про дружбіта друзів»

« Дружба- безкорислива стійка приязнь» - так визначає дружбу У. Даль у своєму знаменитому Тлумачному словнику. І невипадково на перше місце знаменитий учений ставить безкорисливість. Ти товаришуєш з людиною не тому, що це вигідно, а тому, що вона близька тобі.

SchoolFiles.net > Сценарій морального

Сценарійпідсумкового заходу «Ми обираємо дружбу»

Проект «Ми обираємо дружбу» спрямований на узагальнення та закріплення основних етичних цінностей, їх усвідомлений вибір та розумне застосування у власному житті. Основне питання - які головні етичні цінності в житті людини?

Ufkbyfrheg.ucoz.ru > Сценарій підсумкового

Сцінкапро дружбі«Про слона Єгорія»

Сцінкапро дружбі"Змій Єремей". Міні-вистава для дітей про справжню дружбуз героями телепередачі «На добраніч, малюки!»Настільна гра з 3D ігровим полем про пригоди героїнь мультсеріалу. Сценаріїдля дитячого театру

Мета: показати дітям систему відносин із оточуючими людьми; навчити визначати собі значні особисті цінності; показати хлопцям можливість та необхідність правильного вибору друзів; виховувати дружні взаємини, виховувати дружні взаємини у колективі, розвивати творчу активність.

Поняття: спілкування, друг, дружба, групові норми.

Обладнання: комп'ютер, проектор, магнітофон, касета із записом пісні "Дружба міцна" М. Пляцковського або "Коли мої друзі зі мною", гроші (підроблені) у розмірі 450 рублів.

Хід заходу

На початку заходу ведучий наводить висловлювання великого філософа.

1. (слайд 2) “Добре було б, щоб людина оглянула себе, скільки вона коштує для друзів, і щоб намагалася бути якомога дорожчою”. (Сократ.)

Ведучий: (Слайд 3) Величезний яскравий світ оточує людину: дерева, зірки, люди, предмети їхньої праці. Цей світ годує людину і прикрашає її життя. У ньому люди створюють собі зручності та шукають знань. Різноманітний і внутрішній світ людини: її пориви, мрії, думки, моральні здібності.

(Слайд 4) Людина не може обходитися без спілкування з іншими людьми, тому що людина - істота суспільна. Робінзон Крузо, опинившись на безлюдному острові, відчув всю тяжкість відсутності людського спілкування. Насамперед він навчив говорити папуги. Розмовляв сам із собою, читав Біблію.

(Слайд 5) Кожна людина – частина якогось колективу: він підданий своєї країни, він має однокласників, він член – сім'ї, як правило, має компанію. І в компанії є маса засобів впливу на її членів. Кожен підліток потрапляє у потік інтересів своїх друзів та компанії. Недарма йдеться: "З ким поведешся, того і наберешся".

(Слайд 6) Тварина, чи виросло воно в лісі, або в спекотній пустелі, або в будинку у людей, все одно залишається твариною. Інша річ людина. Він залежить від впливу друзів та середовища. Якщо людина з дитинства бачить жорстокість, насильство, приниження людини і піддається насильству і приниженню сама, вона починає вважати це нормою життя. Він стає черствим і товстошкірим до добра та ніжності. Буває, що людина потрапляє в оточення поганих людей, і, якщо вона не має сили волі, достатньо мужності, щоб вирватися звідти, вона може загинути.

Є прислів'я : "Скажи, хто твій друг, і я скажу, хто ти".

(Cлайд 7) Шкільна дружба - чудове випробування юної душі на щирість, чесність, вірність, самовідданість, толерантність, тобто на найважливіші для доброї людини властивості. Важко уявити собі людину, яка не прагнула б знайти щирого, ідеального друга. Він, звичайно, чуйний, чесний, все розуміє з півслова, безоглядний у допомозі, щедрий у вдачі, кому все довіриш і на кого можна у всьому покластися.

Потрібно вміти бачити людей поруч із собою, оцінювати їх, розбиратися, чи справжні вони друзі і чи не вчать вони тебе поганого.

А зараз я хочу, щоб ви, хлопці, намалювали словесний портрет друга (Можна говорити, перекладаючи бусинки або горошинки з однієї скриньки в іншу поки не закінчаться).

Давайте розглянемо на схемах класифікацію деяких якостей особистості .

(слайд 8) Схема 1

Схема 2

Ведучий: Потреба мати друга закладена в людині, а людина, що бажає дружити, повинна мати певні якості. Зараз ми проведемо аукціон, і ви зможете придбати якісь якості особистості для себе чи свого друга.

Аукціон цінностей якостей особистості

Інструкція: назвати риси характеру людини. Кожен гравець має 150 рублів, на які вони можуть купити собі потрібну їм рису характеру. Ведучий проводить аукціон-продаж. Учні на листочках записують риси характеру, що вони пробрели. У цей час помічник ведучого позначає на дошці, за скільки продано те чи інше подружжя особи.

  • акуратність
  • пильність
  • жадібність
  • стриманість
  • справедливість
  • цілеспрямованість
  • старанність
  • відвертість
  • взаємодопомога
  • активність
  • гордість
  • владолюбство
  • товариськість
  • працьовитість
  • недбалість
  • доброта
  • сталість
  • чесність

– Які риси особистості продані за вищу (нижчу) ціну та чому?

– Чому ти вибрав цю межу характеру?

– А тепер перевіримо, чи знаєте ви прислів'я про дружбу. Ви повинні вставити пропущені слова у прислів'я та приказки.

Завдання “Встав слово”

Вставте пропущені слова у прислів'я та приказки.

– Молодці прислів'я ви знаєте, а чи знаєте ви, що означають такі фразеологізми.

  • "Як за кам'яною стіною"
  • - бути під надійним захистом.
  • "Мухи не скривдить"
  • - лагідна людина.
  • "Водити за ніс"
  • - дурити
  • "За сімома замками"
  • - Велика таємниця.
  • "Сісти на шию"
  • - бути тягарем для іншої людини
  • Танцювати під чужу дудку
  • - Беззаперечно виконувати волю іншої людини.
  • "Не розлий вода"
  • - Дружні хлопці.
  • "Тягнути кота за хвіст"
  • - надовго затягувати будь-яке рішення чи справу.
  • "Дивитись крізь пальці"
  • - не звертати уваги на що-небудь.
  • "Бачити життя в чорному кольорі"
  • - Похмуро сприймати навколишнє.
  • "Бачити життя в рожевому кольорі"
  • - бачити її краще, ніж є насправді.

– Які вірші та пісні про дружбу ви знаєте?

– Послухаємо пісню “Коли мої друзі зі мною” . Але ми не просто слухатимемо, а ще й вітатимемося під час звучання пісні.

Гра "Привітаємось"

Під час звучання пісні хлопці вітаються незвичайним чином: погладжують один одного тильною стороною долоні, труться носами, зачіпають один одного колінами, п'ятами, погладжують один одного по голові, вухах і т.д.

Ведучий: А зараз устанемо все в коло і поговоримо про дружбу. Дружба, як і інша форма людських відносин, має певний набір правил, яких має дотримуватися людина, якщо вважає себе другом. Звичайно, ці правила не є юридичними. Вони не записані в законах, а добровільно підтримуються людьми, які дружать. Саме тому, що правила дружби ніде не записані, людям буває важко знайти справжнього друга.

А як він повинен поводитися справжнім другом, яких правил він повинен дотримуватися? (не підводити, бути поруч у скрутну хвилину, прийти на допомогу в будь-якій ситуації, не брехати, захищати, пояснити, якщо ти неправий)

Гра "Мені приємно тобі сказати".

Інструкція:знайдіть для людини особливі слова, не повторюйтесь, адже кожен індивідуальний. Гра проводиться у колі. Ведучий підходить до одного з учасників та, починаючи фразу зі словами “Мені приємно тобі сказати…”, продовжує пропозицію. Потім цей учасник підходить до іншого і так далі, поки добрі слова про себе почує кожен член групи.

Ведучий: А зараз я хочу, щоб ви відповіли на кілька питань на тему "Як слід дружити" (Дискуссія).

- Чи може дружба виникнути одразу? Що робить людей друзями?

- Чи можна дружити з людиною, яку мало знаєш?

– Чи завжди потрібно бути важливими з друзями?

– Дружбу шукають чи чекають?

- Чи можуть дружити кілька людей?

- Чи може бути дружба з людиною старшою або молодшою ​​за тебе за віком?

Ведучий: Дуже часто підлітки потрапляють у погані компанії і не можуть вийти із неї.

- З чого починається відхід у компанію?

– Що раніше почалося погане навчання чи погана поведінка?

– Чому підліток не думає про наслідки, вчиняючи правопорушення?

(дискусія)

Ведучий: Закінчіть речення:

– Головне, що я хотів(ла) би в собі змінити, це…

– Я найбільше ціную у своїх друзях…

– Моя компанія приносить людям….

(слайд 25) Наш захід добіг кінця, я сподіваюся, що у вас у всіх є надійні та вірні друзі, які вас ніколи не підводять і підтримують у скрутну хвилину. А якщо ні, то бажаю вам правильного вибору, щоб потім не було розчарувань. Я думаю, що після нашого заходу ви зможете це зробити. До побачення.

З досвіду роботи педагога-психолога
МБДОУ «ЦРР-дитячий садок №3 Білоглинського району» РЄПІНОЮ Т.Є.
Ціль:
Створення гарного настрою.
Розвиток комунікативних навичок, почуття емпатії, позитивних почуттів.
Формування дбайливого та позитивного ставлення до партнера.
Підвищення самооцінки дітей.
Обладнання: магнітофон, м'яч, щільна тканина, атрибути для ігор.

ХІД:
Ведучий: Здрастуйте, хлопці! Я дуже рада бачити вас на нашому святі. А ви раді нашій зустрічі? (Так). Сюди прийшли всі діти та всі дорослі з нашого дитячого садка. Сьогодні ми будемо грати, веселитися, подорожувати і звичайно ДРУЖИТИ! Бажаєте? (Так). Але спочатку нам потрібно познайомитись ближче, дізнатися про вас все, все, все!
Гра «Знайомство»
Ведучий: я ставитиму запитання, а ви відповідатимете. Тільки такі будуть правила: коли покажу зелений сигнал - треба відповідати, показувати рухи, а коли червоний - треба сидіти тихо-тихо.
-Як вас звати? (Діти вигукують своє ім'я, поки горить зелений сигнал, загоряється червоний діти заспокоюються).

Поплескайте в долоні дівчинки… (хлопчики).
-Усміхніться ті, хто хоче веселитися.
-Нахмурте брови ті, кому зараз сумно.
-Підніміть руку, у кого є друг?
-Помахайте мені рукою діти із середньої групи (зі старшої гр. І т.д.).
- У вас є друзі?
-Потопайте ногами, хто хоче вирушити з друзями у подорож.

Ведучий: Ось ми і познайомилися з вами, дізналися про вас багато цікавого, а найголовніше: що у вас є друзі і це чудово. Хороший друг завжди зрозуміє, пошкодує, виручить у скрутну хвилину. До друзів потрібно уважно ставитись, бути ввічливими. Ось ви знаєте, як треба вітати друга під час зустрічі? (Діти відповідають: говорити «привіт», «привіт», можна руку потиснути).
Гра «Давайте привітаємось».
Діти утворюють два кола: одне всередині іншого. Під музику починають рух протиходом: одне коло праворуч, інше – ліворуч. Як тільки мелодія перестають звучати, діти із внутрішнього кола повертаються до дітей із зовнішнього кола, простягають праву руку, вітаються. Потім знову звучить музика, гра продовжується.
Ведучий: Діти, подивіться на свої руки. У хлопчиків вони великі та сильні, у дівчаток – ніжні та ласкаві. Ми любимо свої руки, адже вони можуть усі: обійняти друга, допомогти мамі, заспокоїти малюка, пошкодувати бабусю, погодувати тварин, гарно накрити на стіл та почастувати друзів.

Вірші про дружбу.
1-а дитина:

Що за диво-чудеса:
Раз рука та дві руки!
Ось долонька права,
Ось долонька ліва.
І скажу вам, не танучи,
Руки всім потрібні, друзі!

2-а дитина:

Сильні руки не кинуться в бійку,
Добрі руки погладять собаку,
Розумні руки вміють ліпити,
Чуйні руки вміють дружити.

3-я дитина:

Добре, коли з тобою
Поруч друг,
Я люблю його посмішку
І тепло його рук.

4-та дитина:

Друг завжди зі мною грає,
Розуміє та прощає.
Без нього я так сумую!
Добре, коли з тобою
Поруч друг!

Ведучий: А зараз я запрошую вас вирушити у подорож із друзями, але спочатку скажіть: на чому можна подорожувати? (На велосипеді, машині, літаку, поїзді).
. Гра «Паровозик з ім'ям»
Діти молодшої групи стають один за одним, чіпляючись за плечі. Ведучий вимовляє ім'я, наприклад, Вова. Дитина з таким ім'ям виходить, одягає атрибут «Паровозик» і стає попереду, вимовляє: «У-У-У» та діти йдуть по колу. Потім ведучий вимовляє інше ім'я дитини і вона стає паровозиком. Гра продовжується.
Гра «Автомобілі»
Діти середньої групи під музику М. Раухвергера "Автомобіль" імітують рухи автомобілів: "заводять", виконують кругові рухи кистей рук; "подають сигнал", рухаються дробовим кроком в одному напрямку; при зміні музики діти змінюють напрямок руху, потім повертаються назад.

Ведучий: Усі хлопці в дорозі були уважні до своїх друзів, тому ми не мали жодної аварії. Добре, коли друзі? Чому? (Є з ким пограти, можна ходити один до одного в гості).

Прислів'я про дружбу.

Кожна людина у справі пізнається.
Сам себе губить, хто інших не любить.
Нема друга – шукай, а знайдеш – береги.
Хто сіє світ – пожне щастя.
Не кидай друга у біді.
Один в полі не воїн.

Старий друг краще нових двох.
Розумний звинувачує себе, дурний - свого товариша.
З ким поведешся, того й наберешся.

Ведучий: зараз запрошуємо вас покататися з друзями на літаку.

Гра «Літаки»
Діти старшої групи за командою імітують різні рухи.
-Пілоти прокинулися (діти як би протирають очі);
-Потягнулися (діти піднімають вгору руки, потягуються);
-посміхнулися (діти посміхаються);
-завели мотори (виконують кругові рухи руками);
-розправили крила (розводять руки в сторони);
-Полетіли (біжать врозтіч, руки розставлені в сторони,
рухи плавні);
-На посадку! (плавно "приземляються");
Пілоти відпочивають (діти, сидячи навпочіпки, зображують сон).
Потім гра повторюється.

Ведучий: А коли ви залишаєтеся одні, без друзів, вам добре? (Ні). Чому? (нудно, нема з ким грати).

Гра «Друг до друга».

Діти підготовчої групи під спокійну музику рухаються у розсипну кроком, зображують «нудьгу».
Мелодія змінюється на веселу, звучить команда один до одного, діти знаходять пару, зображують радість, обіймаються.

Ведучий: хлопці, чи можна було б пограти в цю гру одному? Звісно, ​​ні, тільки разом із друзями. А ще багато є ігор, які краще грати великою, дружною, веселою компанією. А у вас є друзі? (Так). Зараз ми дізнаємося, хто ваш найкращий друг і чому. Допоможе нам чарівний м'яч.

Гра «Чарівний м'яч»
Діти стають у коло. Рахункою вибирають ведучого, який бере «чарівний м'яч» до рук і кидає комусь із дітей. Дитина, спіймавши м'яч, повинна назвати ім'я свого друга і розповісти, чому вона з нею товаришує. Потім дитина, у якої в руках м'яч, стає ведучим. Гра продовжується.
Ведучий: Ви любите ходити у гості? (Так). Любите, коли до вас приходять у гості? (Так). Розкажіть, що ви робите, коли чекаєте на гостей. (Наводимо порядок, накриваємо на стіл, красиво одягаємось). А коли збираєтесь у гості? (Вбираємося, несемо подарунки, квіти).

Гра «Збери букет»

У грі беруть участь дві дівчинки та
два хлопчика. Дівчата стоять на одному боці
майданчики – «очікують гостей». Хлопчики під
музику збирають квіти (штучні квіти
розкидані на майданчику) - хто швидше і більше
збере; біжать до дівчат і вручають букет. Гра
повторюється коїться з іншими дітьми.

Ведучий: Завжди приємно, коли друзі
приділяють один одному увагу, запрошують
у гості, дарують подарунки, готують сюрпризи.
Хороший друг- це той, хто намагається бути
уважним, ввічливим, робить добрі
вчинки для своїх товаришів.
Вірші про ввічливість.
1-а дитина:
Я хотів влаштувати бал
І друзів своїх покликав.
Купив борошно, купив сир,
Випек розсипчастий пиріг.
Пиріг, коржі та виделки тут-
Але щось гості не йдуть.
Я чекав, поки вистачило сил,

Потім шматочок відкусив
Потім посунув стілець і сів,
І пиріг за хвилину з'їв.
Коли ж гості підійшли
То навіть крихт не знайшли.

2-а дитина:

Добрі слова не ліньки
Повторювати мені тричі на день.
Всім, хто йде на роботу,
"Доброго ранку!" - я кричу.
"Добридень!" - кричу я слідом
Всім, хто йде на обід.
"Добрий вечір!" - так зустрічаю
Усіх додому йдуть до чаю.

3-я дитина:

Маша знала слів не мало,
Але одне з них зникло,
І воно – те, як на гріх,
Говориться найчастіше.
Це слово ходить слідом
За подарунком, за обідом.
Це слово кажуть,
Якщо вам дякують.

4-та дитина:

Зустрів Вітю я, сусіда.
Зустріч сумна була:
На мене він як торпеда
Налетів з-за рогу.
Але уявіть- даремно від Віті
Чекав я слова «Вибачте»
А слово-то яке –
дуже дороге!

Ведучий: Ми сьогодні багато говорили про те, якими повинні бути справжні друзі, що потрібно, щоб дружба була міцною. Добре, коли твій друг розумний, сміливий, сильний, будь-якої хвилини виручить, допоможе. Фея Дружби приготувала вам сюрприз: чарівний килим. Хто під ним пройде, той стане сильним, сміливим, добрим і обов'язково знайде нових друзів.

Гра «Чарівний килим».
Дорослі натягують велике полотно тканини, а діти, нахиляючись, обережно проходять під ним, торкаючись спинами тканини. Виходять із «тунелі» з почуттям радості від того, що набули сили, спритність; впевненості в тому, що на них чекають нові знайомства, нові друзі.

Малювання «Мої друзі».
Наприкінці свята на дітей чекає ще сюрприз: вихователі роздають дітям кольорову крейду, фарби, олівці, папір. Діти малюють своїх друзів.

«Дружба міцна дуже нам потрібна»

Цілі і завдання: розкрити значення дружби, доброти, чуйності у житті людей; згуртування дитячого колективу; розвивати в дітей віком почуття взаєморозуміння, підтримки; розвиток пізнавальної активності учнів.

Обладнання: презентація до заняття «Дружба міцна дуже нам потрібна»; уривок із твору В.Осеєвої «До першого дощу»; пам'ятки для дітей "Правила справжньої дружби"; матеріал для конкурсів (аркуші А4, олівці, ручки); картки з прислів'ями; матеріал для оформлення казки (клей, малюнки, ватман).

Хід заняття

Вступна розмова. Слайд 1.

Хлопці, сьогодні наше заняття мені хочеться розпочати з уривка з пісні В. Шаїнського. Послухавши його, ви дізнаєтеся про когось, і про що ми говоритимемо.

(звучить пісня "Дружба".)

Про кого і про що ми сьогодні говоритимемо?

Ми поговоримо про дуже важливі людські якості дружби, доброти та чуйності. Адже саме ці якості допомагають людям знайти друзів, знайти порозуміння, стати справжньою Людиною. А щоб розмова вийшла цікавою, проведемо її у вигляді гри між двома командами.

Слайд 2

Для початку дайте відповідь на запитання: хто такий друг? Кого ми можемо назвати другом?

Якщо звернутися до словникаОжегова, то дізнаємося, що : друг – який пов'язаний із ким-небудь дружбою. Дружба – близькі відносини, що ґрунтуються на взаємній довірі, прихильності, спільності інтересів.)

Підніміть руку, хто має друга?

Отже, розпочинаємо гру!

Конкурс 1. «Для чого мені потрібний друг». Слайд 3.

У конкурсі бере участь команда. Кожна команда отримує аркуш паперу та ручку і має за 5-7 хвилин написати «Для чого мені потрібен друг» (5-7 пропозицій). Зачитує один представник від команди.

Конкурс 2. "Конкурс художників". Слайд 4.

Портрет мого друга. У цьому конкурсі беруть участь по одному представнику команди. Кожен із них отримує аркуш паперу та кольорові олівці. Учасники мають за 5-7 хвилин намалювати портрет свого друга. Після виконання завдання учасники розповідають, кого вони зобразили.

Робота з рештою учасників. Проблемні ситуації.

Слайд 5, 6, 7.

Конкурс 3. "Психологічний портрет". Слайд 8.

Які якості потрібні другові? Назвіть 5 якостей, які потрібні другу.

Давайте дізнаємося, які ще якості мають бути в друга.

Конкурс 4. "Прислів'я про дружбу". Слайд 9.

Прислів'я розсипалося. Зберіть їх. Знайдіть кожному прислів'ю свій кінець.

    НЕМАЄ ДРУГА – ШУКАЙ, А ЗНАЙДЕШ – БЕРЕЖІ.

    ДРУГ ПІЗНАЄТЬСЯ В БІДІ.

    НЕДРУГ ПІДДАКУЄ, А ДРУГ СПОРЯТЬ.

    СТАРИЙ ДРУГ КРАЩЕ НОВИХ ДВОХ.

    КРАЩЕ ДРУГ ВІРНИЙ, НІЖ КАМІНЬ ДОРОГОЦІННИЙ.

Учасники виконують на аркушах.

Фізкультхвилинка.

Конкурс 5. "До першого дощу". Слайд 10, 11.

Розповідь В.Осеєвої «До першого дощу».

Таня і Маша були дуже дружні і завжди ходили до дитячого садка разом. То Маша заходила за Танею, то Таня – за Машею. Одного разу, коли дівчатка йшли вулицею, почався сильний дощ. Маша була в плащі, А Таня в одній сукні. Дівчата побігли.

- Зніми свій плащ, ми накриємось разом! - Крикнула на бігу Таня.

    Я не можу, я промокну! - Нагнувши вниз голову з каптуром, відповіла їй Маша.

У дитячому садку вихователька сказала:

    Як дивно, у Маші сукня суха, а в тебе, Таня, зовсім мокра. Як це так вийшло? Ви ж йшли разом?

    Маша мала плащ, а я йшла в одній сукні, - сказала Таня.

    Так ви могли б сховатися одним плащем, - сказала вихователька і, глянувши на Машу, похитала головою. - Мабуть, ваша дружба до першого дощу!

Обидві дівчата густо почервоніли: Маша за себе, а Таня за Машу.

Прочитайте текст та придумайте запитання до нього до іншої команди.

Наприклад: чому вихователька сказала дівчаткам: Ваша дружба до першого дощу? чому почервоніли Маша та Таня?

Як ви вважаєте, чи існують правила справжньої дружби?

Слайд 12.

Правила справжньої дружби:

    Допомагай товаришу: якщо вмієш щось робити, навчи його; якщо товариш потрапив у біду, допоможи йому чим можеш.

    Поділися з товаришами: якщо в тебе є цікаві іграшки, книги, поділися з іншими хлопцями, з тими, хто їх не має.

    Зупини товариша, якщо він робить щось погане.

    Добре дружити – означає говорити один одному лише правду; якщо друг у чомусь неправий, скажи йому про це.

    Не сварься з товаришами; намагайся працювати і грати з ними чесно і дружно, не сперечайся через дрібниці; не заздри – треба радіти успіхам друзів.

    Вмій прийняти допомогу, поради та зауваження інших хлопців.

Лунають памятки учасникам команд.

Конкурс 6. «Упорядкування казки». Слайд 13.

Беруть участь разом обидві команди.

Ця добра битва покаже, наскільки важливо вміти слухати своїх товаришів, підтримувати один одного, чи знаєте ви правила дружньої роботи. Перед вами картинки, які стануть фрагментами казки, складеної разом. Ви використовуєте картинку тоді, коли вважаєте за потрібне. Я почну, а ви продовжите:

«На небі з'явилася величезна сіра хмара. Вона закрила собою сонечко, сказавши йому: «Іди! Сьогодні мій день! Бачиш, нікого нема на вулиці. Всі діти сьогодні вдома сидять і не гулятимуть, бо я не люблю дитячий сміх, не люблю дружні ігри!» і хмара розвалилася на небосхилі, почала милуватися нудною картиною ... »

Продовження казки може бути будь-яким. Ви наклеюєте картинки, а потім хтось розповість продовження казки.

У дітей картинки: дерево, діти з велосипедом, з м'ячем, зі скакалкою, веселка, пташки, сонечко.

Підсумок. Слайд 14.

Добігла кінця наша гра. Як ви думаєте, чи є в ній переможці та переможці? (немає чому?

Чи дійсно важливо, щоб людина мала доброту, чуйність, чуйність, вміла дружити? У чому це виявилося на сьогоднішньому занятті?

Що особливого ви сьогодні відзначили для себе?

Я бажаю вам вірних друзів, справжньої довгої дружби! Всім дякую!