Рухлива гра сонечко для доу. Пізнавальна розвага в дитячому садку у другій молодшій групі «Сонечко»

Конспект відкритої прогулянки з дітьми середній групі

"Божа корівка"

Цілі: формувати уявлення дітей про комах.

Завдання:

- розширювати і закріплювати знання про особливості зовнішнього вигляду «божого корівки», відзначити основні частини, дати дітям знання про користь «божого корівки» в природі.

Розвивати рухову активність дітей на прогулянці через рухливі ігри.

Формувати у дітей навичку спостережливості. -

Підтримувати радісний настрій, сприяти тривалому перебування дітей на свіжому повітрі.

Виховувати уважне та дбайливе ставлення до всього живого,

Виховувати позитивне ставлення до праці; вміти бачити результати своєї праці;

Способи : організаційний момент, сюрпризний момент, бесіда, розгляд, показ вихователя, самостійна діяльність дітей, праця, рухлива гра, результат.

Самостійна діяльність дітей: винести совочки, формочки, цебра, лопаточки для гри з піском. Запропонувати дітям зробити з піску будиночки для комах.

Матеріали : 13 совочків, 13 відерець(лійки), лялька Катя, цебро з водою, коробка,розсада квітів.вологі серветки. картинки комах. Різнокольорові кришки.

Хід прогулянки

Вихователь.Хлопці яке йде пора року? (Весна).

Вихователь. Які прикмети весни ви знаєте.? (Відповіді дітей)

Вихователь. А який сьогодні день? (теплий, сонячний, добрий,)

Вихователь. Давайте вдихнемо свіжого весняного повітря. (Дихальні вправи)

Лунає телефонний дзвінок.

Лялька Катя вийшла на прогулянку і знайшла гарну коробку, а в коробці хтось шарудить. Катя хоче подивитися, що ж у коробочці, а коробка не відкривається.

Діти поспішаємо допомогти Каті. Діти сідають у поїзд та їдуть на ділянку.

На пеньку сидить лялька Катя, а поруч лежить коробочка. Щоб коробочка відкрилася, потрібно відгадати загадку.

Не мукає корівка та,

Немає рогів, копит, хвоста,

Молоко нам не дає,

Під листочками живе.

У чорних точках червоний плащ носить жук

Рослинам - вартовий.

З шкідливою попелицею воює спритно

Це…. (Божа корівка.)

Правильно відгадали, це сонечко. Вона всю зиму спала, накрившись листочками, як ковдрою. А коли настала весна, прокинулася і розправила свої крильця. .

Давайте розглянемо її.

У сонечка опукле овальне тіло, яскраво-червона або помаранчева спинка, прикрашена чорними точками і три пари лапок (відмінна риса всіх комах).

Хлопці, як ви, думаєте, навіщо таке яскраве вбрання маленькому жучку?

Пам'ятайте, як світлофор попереджає нас червоним – йти небезпечно.

Забарвлення сонечка застерігає і загрозлива «У мене огидний смак». Птахи знають, що комахи з таким забарвленням – неїстівні.

Весь секрет неїстівності сонечок в отруті, яку вони виділяють у вигляді помаранчевої краплі. Це отрута, яка обпалює горло птахам та іншим хижакам. Крім того, ця рідина неприємно пахне. Значить, після близького знайомства з ними – руки краще помити.

Сонечко вміє спритно повзати.

Скажіть хлопці, а сонечко вміє літати? (Так)

Навіть на великі відстані: вона має маленькі крильця, а під ними жорсткі коричневі напівпрозорі підкрила.

Двигуна пауза:

Ми сонечка (стрибки) -

Швидкі та спритні (біг на місці!

По травці соковитої ми повземо (хвилясті рухи руками,

А потім у ліс гуляти підемо (йдемо по колу).

У лісі чорниця (тягнемося вгору) та гриби (присідаємо…)

Втомилися ноги від ходьби (нахили!

І їсти ми давно хочемо (гладимо животик...

Додому скоріше полетимо («летимо» свої місця!

Хлопці, сонечко корисна чи шкідлива комаха? (корисне)

Чим вона корисна? Ви знаєте? Якщо діти не відповідають на це питання, вихователь пояснює, що сонечка поїдають, величезна кількість попелиці, люблять пригоститися черв'яками, павутинними кліщиками, личинками жуків-листоїдів.

Сонечко - хижак, воно поїдає інших комах, дуже шкідливих для сільського господарства, і тому приносить людям велику користь.

Дитина. Я літати вмію вправно,

Божа строката корівка.

Крила червоні в точках,

Немов у чорненьких кружальцях.

У яскравій святковій сорочці

Я врятую врожай.

Я – корисна комашка,

Ти мене не ображай!

Ребята,як ви думаєте, можна вбивати комах?(вони приносять користь)

Гра «Сонечко»

Діти ви будите зараз « сонечка ». На доріжці розсипані кружки зеленого, білого, чорного кольору - це попелиці. Летіть швидше і зберіть попелиці. Але пам'ятайте, що «сонечка» добродушні жуки, не штовхайтеся і не вихоплюйте один у одного «тлів»

Цього жучка називають в нашій країні сонечком або сонечком, в інших країнах її називають - божою овець, сонячним телям, сонячним жучком, в Таджикистані - дідусь червона борода.

Хлопці давайте згадаємо потішки:

(дівчата) (хлопчики)

Сонечко, “Сонечко,

чорна головка, полеті на небо,

полеті на небо, там твої дітки,

принеси нам хліба, їдять цукерки,

чорного та білого, всім по одній,

тільки не горілого. ” А тобі не однієї!

Скажіть, яких комах ви бачили на нашій ділянці? (мурахи, павуки, мухи, бджоли, метелики)

Дидактична гра «Знайди комах».

Після того, як всі комахи знайдені діти встають у коло і відгадують загадки про комах.

1.Тягне він соломинку

До маленького будиночка.

Всіх комашок він сильніший

Наш трудяга (мураха.)

2.А ви знаєте квіти

небувалої краси:

можуть пелюстки скласти

і миттєво в повітря злетіти.

Що за квіти літають?

Як їх називають? (метелики)

3. Розтягнув він свої сітки,

Навіть муха не помітить -

Потрапиться "на гачок",

А зловить. . (Павучок)

4.Червоний, маленький грудочок,

На спині трохи крапок,

Не кричить і не співає,

А листком повзе. (Божа корівка.)

5. Якщо пив ти чай із медком,

З нею ти добре знайомий.

Багато меду зібрала

Працююча...

(бджола)

6.Як дзижчу я спекотним днем,

Чуло будь-яке вухо.

Я влітаю до кожного будинку,

Знають усі мене! Я - ...

(муха)

Індивідуальна робота.

1 Пальчикова гра.

Сонечка тато йде. (Всіма пальцями правої руки крокувати по столу) .

Слідом за татом мама йде. (Всіма пальцями лівої руки крокувати по столу) .

За мамою слідом дітлахи йдуть. (Крокувати обома руками) .

Слідом за ними самі малюки бредуть.

Червоні костюми носять вони. (Потиснути самому собі долоні, пальці притиснути один до одного).

Костюмчики з точками чорненькими. (Постукати вказівними пальцями по столу).

Тато сім'ю в дитячий садок веде.

Після занять додому забере. (Крокувати обома руками по столу) .

2.Ярослав порахуй скільки «божих корівок»,

3.Даша які вони за величиною однакові чи різні; назви

4. Вправа «Злови метелика». Стрибки на 2-х ногах дома у висоту.

Трудова діяльність.

Діти, щоб комахи завжди прилітали до нас на ділянку, давайте посадимо для них квіти.

Хлопці, які весняні квіти ви знаєте? Букет-діти називають квіти; уточнюю де вони ростуть (клумба, луг)

Розповісти послідовність посадки квітів. (викопуємо ямку, поклали розсаду, засипали землею, полили).

Після роботи протерти руки вологими серветками.

Експериментальна діяльність.

В. Хлопці, а як називається будиночок у мурашки (мурашник). Як він виглядає?

Давайте зробимо будиночок для наших мурах із піску.

Який пісок за кольором? (Світлий-жовтий)

Д. Сухий пісок розсипається.

В. Що ж потрібно зробити, щоб з піску можна було ліпити?

Д. Пісок треба полити.

В.- Хлопці подивіться,. пісок був світлим, а тепер який став? (Темний)

Поторкайте пісок і скажіть, пісок сухий чи мокрий? (Мокрий)

А він так само сиплеться цівкою, як сухий? Спробуйте. (Ні, пісок не сиплеться)

Піщини стали мокрими і приклеїлися одна до одної.

Діти будують з піску «Будиночок для мурашки»

Рухлива гра. «Бджоли»

Опис гри: Одна дитина – квітка; 1 команда – «сторожа»; 2 команда-«бджоли»; «сторожа» взявшись за руки, ходять навколо «квітки» і кажуть:

Бджілки ярі

Крила золоті

Що ви сидите,

У поле не летить?

Аль вас дощечком січе,

Чи вас сонечком пече?

Летіть за гори високі

За ліси зелені-

На кругленький лужок

На блакитну квітку.

бджоли намагаються пробратися в коло і доторкнутися до квітки; «сторожі» не пропускають «бджіл» то опускаючи то піднімаючи зімкнуті руки. Якщо «бджілка» доторкнулася до «квітки», то «сторожі» розбігаються «бджоли» їх жалять.

"Ловля метеликів"

Опис гри: вибрати 4 граючих - "діти з сачками", інші грають "метелики". На слово "летіть" діти розбігаються майданчиком. За сигналом "лови" двоє дітей вибігають ловити метеликів. Вони ловлять, стуляючи руки навколо спійманого, а потім відводять його в уловне місце. На слова "Метелики сіли на квіточки", метелики сідають і відпочивають. Коли спіймано 2-3 метелики, зазначають, яка пара зловила більше. Повторити гру 2-3 рази.

Гра малої рухливості.

"Знайди, де сховалася «боже корівка»?"

Опис гри: діти сидять. Вихователь показує дітям предмет та каже, що сховає його. Потім вихователь пропонує дітям підвестися і відвернутися до стіни. Переконавшись, що ніхто з дітей не дивиться, вихователь ховає предмет, після чого каже "пора". Діти починають шукати захований предмет. Хто перший його знайде – той його й ховає. повторити гру 2-3 рази.

Самостійна діяльність дітей.

Ігри на ділянці із виносними іграшками.

Сюжетно-рольова гра «Лісові лікарі»

Рефлексія.

Вихователь, Нехай живуть павуки, метелики, бабки,

Мухи, комарі та мошки –

У природі всі вони є важливими.

Природі нашої комахи потрібні!

Сподобалася вам прогулянка?

Що цікавого ви впізнали?

Хлопці, дякую, вам, що ви сьогодні були активними, уважними та всезнаючими.

з освітніх областей: «Пізнання», «Комунікація», «Художня творчість», «Здоров'я» для дітей першої молодшої групи

Програмний зміст.

Освітні завдання:

Викликати інтерес до заняття з ознайомлення з навколишнім світом. Виховувати дбайливе ставлення до комах, не завдаючи їм шкоди.

Розвиваючі завдання:

  • Розвиток зорового сприйняття (колір, форма)
  • Розвиток мови уяви
  • Розвиток координації рухів, загальної та дрібної моторика, орієнтації у власному тілі
  • Розвиток уміння діяти відповідно до правил гри.

Виховні завдання:

  • Виховувати у дітях доброту, дбайливе ставлення до комах.
  • Виховувати акуратність та самостійність у роботі.

Оздоровчі завдання:

  • Підняти емоційний настрій, сприяти оздоровленню дітей за допомогою дихальної гімнастики та зміцненню м'язів пальців рук.

Обладнання:

Зал для заняття прикрашений квітковою галявиною, іграшка « сонечко ».

Попередня робота:

Читання потішок, віршів, розучування ігор.

Хід заняття.

Діти входять до зали під мелодію пісні «Сонечко»

Вихователь: Ой, дивіться, на галявину

Летить маленький жучок.

Вихователь дзижчить, зображуючи політ жучка

Прямо на долоньку

Села ця крихта.

Простягає вперед розкриту долоню, на якій сидить маленький жучок «Сонечко».

Вихователь: Привіт, маленький жучок

Ти, як яскравий вогник

А на спинці крапки

Чорні кружечки.

Вихователь: як називається цей жучок?

Діти: «Сонечко»

Вихователь: Правильно, його називають «Сонечко»

Вихователь пропонує визначити колір, форму і величину іграшки, потім разом з дітьми вважає крапки на спинці сонечка.

Вихователь: А давайте зараз ми з вами станемо «Сонечками».

Ми навколо себе покрутилися - кружляємо, в сонечок перетворилися!

Вихователь: Сонечка, покажіть мені ваші головки, ротики, крильця, ніжки, животики – показують названі частини тіла.

Вихователь: А тепер станцюємо танець «Сонечко»

  • Наші ручки ми зараз перетворимо на крильця. Ось так. (Швидко перебирає пальцями рук - це "крильця жучка" діти повторюють його дії).
  • Наші ніжки. Ось так. (Піднімаємося на шкарпетки).
  • А ще всі жучки вміють тихо дзижчати. Ось так. Ж - Ж - Ж (Діти повторюють за вихователем).

Подивіться тепер ми з вами справжні жучки. Полетіли!

Ми трошки, подзижчим: ж - ж - ж (Діти літають як "жучки" по всьому залу і дзижчать).

На квіточках посидимо. (Стоять і злегка присідають) – гойдаються на квіточках.

Вихователь: розповідає потішку та показує рухи. Діти повторюють за вихователем.

Божа корівка - ритмічно похитують долонями

Полети на небо – Роблять помахи кистями рук

Принеси нам хліба – махають кистями рук на себе

Чорного та білого – ритмічно ляскають у долоні

Тільки не горілого – загрожують вказівним пальцем.

Вихователь: Ось наш жучок! Підставимо йому долоні. Діти за вихователем з'єднують відкриті долоні, уявляючи, що тримають уявного жучка.

Діти: Чарівна "корівка"

Сіла на долоню

Давай її підкинемо

І скажемо на доріжку

Лети "Сонечко" лети

Вихователь: Замерзло сонечко, не може злетіти. Давайте зігріємо її нашим подихом.

Діти дихають на долоні.

Вихователь: Зігрілася, сонечко, здуємо її з долоні. Діти роблять кілька глибоких зітхань через ніс видих через рот. На видиху випинають губи трубочкою, підставляють під холодні струмки повітря долоні.

Вихователь: Хлопці, уявіть, собі, що наша сонечко полетіло, ну - як спробуємо її зловити.

Вихователь вдає, що намагається зловити уявного жучка. Виконує хапальні рухи над головою: однією рукою, іншою рукою, обома руками одночасно.

Діти повторюють показані рухи.

Вихователь: Давайте розіжмемо кулачки і подивимося, чи змогли ми зловити сонечко.

Діти за вихователем повільно розтискають кулачки.

Вихователь: Впіймали жучка?

Діти: ні, жучок відлетів.

Вихователь: давайте намалюємо сонечко в повітрі, покажемо ручками яка вона красива.

Діти за вихователем малюють у повітрі коло.

Вихователь: роздає листи із зображенням сонечок і пропонує дітям сісти за столи і намалювати чорні крапки на крильцях сонечок.

Діти слідом за вихователем вмочують вказівний палець у фарбу і малюють крапки на крильцях сонечок.

Вихователь: Одягає ця крихта

Сукня червона в горошок

І літати вміє вправно

Це “боже корівка“

Вихователь: "Сонечко" у нас дуже сподобалося, у неї стало багато друзів і у кожного з вас є маленький жучок.

Бережіть його, не кривдіть.

Візьміть його з собою в групу, покажіть усім своїм друзям, мамам і татам.

Придумайте йому ім'я та грайте з ним станьте йому другом.

Під мелодію пісні “Сонечко” діти йдуть із зали

Конспект ігрового заняття для дітей 2-го року життя, тема: «Сонечко та інші жуки»

Цілі:

Дати дітям елементарні знання про комах.
Закріпити знання дітей про частини тіла.
Ознайомити дітей із рахунком до п'яти.
Формувати стійкі уявлення про поняття «вгорі-внизу», «один-багато», «великий-маленький».
Вправляти в звуконаслідуванні, малюванні олівцем, ліпленні з пластиліну.
Розвивати мислення, окомір, дрібну моторику, координацію рухів.
Виховувати доброзичливі стосунки з однолітками.

Обладнання:

Картонні силуети сонечок з п'ятьма точками, сороконіжок, жуків (жовтого та червоного кольорів), драбинок, крапельок.
Дрібні іграшки комахи. Велика іграшка "Слон". Картонний будиночок.
Листя, кольорові прищіпки, пшоно.
Рахункові палички.
Жук-іграшка, прив'язаний довгу нитку до палички.
Кольорові олівці. Аркуші паперу з гужовий павучок.
Великий аркуш паперу з боку звернено мурах.
Чорний пластилін, картинки із зображенням сонечок без крапок.

Хід заняття:

Привітання «Веселі хлопавки»

Нехай стоять на місці ніжки,
Тільки ляскають долоні.
(Діти сидять чи стоять, ляскають долоньками по столу)

Плескай, плескай, плескай, плескай,
Хлоп та хлоп перед собою.
(Бавовни перед собою)

А тепер швидше поплескай,
Та голосніше, за спиною.
(Бавовни за спиною)

Вище, вище, вище плеск,
Руки вище піднімай.
(Пляскаючи в долоні, підняти руки вгору)

Нижче, нижче, нижче плескати.
Руки нижче опускай.
(Пляскаючи, опустити руки)

А тепер махати руками
Можна цілих п'ять хвилин.
(довільні махи руками)

Відпочиваючи разом з нами,
Руки також відпочивають.
(Скласти долоні під щічку)

Сюрпризний момент "Хто в будиночку живе?"

Подивіться, ось будиночок. А хто ж у ньому живе? Давайте постукаємо. Може двері відчиняться і з будиночка хтось вийде? Діти стукають кулачками по столах. З будиночка з'являється сонечко. Хто у цьому будиночку живе? Сонечко зі своїми друзями - іншими жуками. Ось із ними ми сьогодні і пограємося.

Божа корівка

Розгляд іграшкових сонечок.

Пляшки є у сонечка.
Давайте погладимо її по голівці!
І цятки разом ми порахуємо,
Скільки їх зараз ми дізнаємося:
Раз два три чотири п'ять!

Дидактична вправа «Зверху-знизу»

Ось сидить сонечко, а з дерева впав листок і накрив сонечко. Листок вгорі, а сонечко внизу. А тепер зробимо навпаки: покладемо листок, а зверху на нього посадимо сонечко. Сонечко вгорі, а листок внизу.

Дихальна вправа «Вітер забирає листя»

Ось повіяв сильний вітер і полетів наш листок.

Ліплення барельєфне «Зроби точки сонечка»

Діти відщипують шматочки від пластиліну, скочують кульки і притискають пальчиками до зображення сонечка.

Дидактична гра «Полетіли, на голівку сіли»


Полетіли, полетіли і на голову сіли.

Сонечко летить на небо.
Полетіли, полетіли і на носик сіли.

Сонечко летить на небо.
Полетіли, полетіли, на животик сіли.

Сонечко летить на небо.
Полетіли, полетіли, на ніжку сіли.

Мурахи

Дидактична вправа «Побудуй мурашник»

Давайте допоможемо мурах побудувати мурашник. З різнокольорових лічильних паличок діти будують «мурашник» - насипають палички гіркою.

Гра «Сховати мурашки від дощу»

На великому аркуші намальовані мурахи. Діти, скільки тут мурах? Багато мурах.
Ось пішов дощик, ось крапельки згори капають. Прямо на мурах. Підняти руку з крапелькою та накрити нею мурашки. Змерзли мурахи. Давайте витріть крапельки (змахнути рукою) і зігріємо мурах теплом своїх долонь (накрити долонями зображення мурах). Скільки мурах ви накрили однією долонькою? Одного мурахи.

Дидактична гра "Хто великий, а хто маленький?"

Ось у нас мураха. А це хто? Слон. Хто великий? Слон великий. А хто маленький? Мураха маленька.

Сороконіжка

Дидактична гра «Чоботи для сороконіжки»

Дітям лунають картонні силуети сороконіжок із начепленими знизу різнокольоровими прищіпками. Діти повинні зняти прищіпки, наскільки можна спробувати причепити їх назад.

Ось гарні чобітки біля великої сороконіжки.
Незабаром у сороконіжки дуже захворіли ніжки.
Допоможи сороконіжці скоріше зняти чобітки.

Динамічна пауза «Сороконіжка»

Діти рухаються під музику по килимках, лавочці, пролазять в обручі.

Павук

Малювання олівцями «Павутиння для павука»

Між квітами вирішив павучок сплести павутину. Давайте йому допоможемо – намалюємо олівцем багато павутинок.

Рухлива гра «Пограй з павучком»

На дошці намальований павук та павутиння. Діти кидають легкі м'ячі, намагаючись потрапити до павутиння.

Жук

Гра «Знайди жука»

Діти опускають руки в ємність із пшоном і викопують із нього дрібні фігурки жуків.

Дидактична вправа «Жук та драбинка»

Жук заліз на драбинку,
Розспівує пісеньку:
«Жу-жу-жу! Жу-жу-жу!
Я на драбинці сиджу!»
З драбинки жучок упав
І сердито задзижчав:
«Жу-жу-жу! Жу-жу-жу!
Я під драбинкою лежу!»
Ми жучка піднімемо.
Ласкаво обіймемо.

Дидактична гра «Знайди квітку для жука»

Ось жуки різних кольорів. Цей жук червоний, а жовтий. А живуть ці жуки у квітах. Жовті жуки живуть на жовту квітку. Червоні жуки живуть на червоній квітці.

Динамічна пауза «Злови жука»

Діти стоять у колі, вихователь у центрі кола. Вихователь показує іграшковий жук, прикріплений на паличку. Подивіться, як літає жук і послухайте, як він дзижчить. Давайте пожужжим, як жук: «ж-ж-ж». А тепер спробуйте зловити жука. Вихователь повертається на місці, проводячи паличкою з іграшкою над головами дітей.

Коник

Пальчикова гімнастика «Два маленькі коники»

Два дрібненькі коники
Пострибали на річку.
(«Стрибаємо» по столу заокругленими та призбираними пальцями обох рук)

Води вони боялися
І у річці не купалися.
(Погладжуємо долонями поверхню столу)

На скрипочках грали -
Усіх рибок налякали.
(По черзі ребром однієї долоні розтираємо поверхню іншої долоні)

Динамічна пауза «Коники»

Піднімайте плічка,
(Піднімати та опускати плечі)

Стрибайте, коники,
Стриб-скок, стриб-скок.
(Стрибки)

Сіли, траву поїмо,
Тишу послухаємо.
(Присісти навпочіпки)

Тихіше, тихіше, високо,
Стригай на шкарпетках легко.
(Стрибки)

Музично-ритмічна вправа «У траві сидів коник»

Під однойменну пісню діти відбивають ритм на металофоні.

Гра-прощання «Передай по колу»

Настав час прощатися. Сонечко пора йти і вона хоче сказати кожному з вас «до побачення».

Діти по черзі беруть у руки іграшку, кажуть їй «до побачення» та передають сусідові.

Діти парами йдуть на дільницю. Вихователь пропонує знайти дітям сонечко. А ось і вона біжить по листочку, яка вона маленька і красива. Вихователь загадує загадку:

Одягає ця крихта
Сукня червона в горошок.
І літати вміє спритність (Сонечко).

Вихователь обережно бере Божу Корівку до рук і пропонує розглянути її.

Якого вона кольору? (червоного-з чорними цятками).

Вихователь свідчить, що Б.К. бувають не тільки червоними з чорними цятками але ще й жовті з чорними цятками, і помаранчеві з білими цятками.

Скільки у неї ніг? (Шість.)

Зі скількох частин складається її тіло? (З трьох частин: голова, груди, черевце.)

Наші предки поклонялися цим плямистим жучкам, пов'язували їх із сонцем, яке дарувало світло, життя та врожай. Цих круглих червонуватих жуків так і називали – «сонечками». Подібні імена їм давали інші народи. А ім'я «сонечко» з'явилося пізніше. Здавна люди вважали, що ці жучки здатні прогнозувати погоду. Посадить людина плямистого жука на долоню (вихователь кладе на долоню одному з хлопців комаху) і засуджує:

Сонечко - легка комашка,
Сонечко – лакові крила,
Скажи, не таї секрет:
Холодно буде чи тепло?

Якщо жучок злітав при слові «холодно», людина чекала на холод; якщо злетить за слова «тепло» – чекав тепла.

Вихователь пропонує згадати потішку про сонечко.

  1. Божа корівка,
    Чорна головка,
    Полети на небо,
    Принеси нам хліба:
    Чорного та білого,
    Тільки не горілого.
  2. Бабця коробка
    Полети на небо
    Там твої дітки їдять цукерки
    Всім по одній, а тобі жодній.

Вихователь: Діти, як ви думаєте, чим харчуються сонечка?
(Діти висловлюють свої думки).

Вихователь: А ось і ні (і пояснює).
Ці комахи – хижаки, причому дуже ненажерливі. На обід та на вечерю вони із задоволенням поїдають попелиць, які живуть на садових деревах. Люди давно вважають сонечок своїми помічниками. І тому давайте ми відпустимо Б.К. назад на місце. І говорить про те, що вбивати їх не можна, їх потрібно берегти.

2. Рухлива гра. "Совушка".

Вибирають ведучого - "совушку", інші діти зображають пташок. Пташки вільно бігають майданчиком, розмахуючи руками, як крилами. "Совушка" сидить у дуплі (позначене на майданчику місце). Коли вихователь скаже слово "Ніч", совушка вилітає з дупла і бігає по майданчику, пильно стежачи за пташками. Пташки за сигналом "Ніч" повинні зупинитися на місці та не рухатися. Хто поворухнеться, того "совушка" веде до своєї оселі, і сама знову вибігає на майданчик. Коли вихователь скаже "День", "совушка" ховається в дупло, а пташки, окрім відведених совкою, починають літати. Гра переривається, коли совушка приведе до себе 3-х пташок. Тоді вибирають нову совушку і гра відновлюється.

3. Фізкульт хвилина.

Стриб-скок, стриб-скок. (Енергічні рухи плечима).

Стоп! Сіли. Травушку поїли. Тишу послухали. (Присідання)

Вище, вище, високо
Стригай на шкарпетках легко! (Стрибки на місці)

Жу-жу-жу, (3 бавовни)
На лужок ходжу (Кроки з високим підняттям ніг)
На жуків дивлюся (Присісти, долоні піднести до очей)
Жу-жу-жу (3 бавовни)

Іра, Інна та Іван Весело танцювали.
Покружляли, вклонилися,
На місцях зупинились. (Відповідні рухи).

Вітаю! Літо найкращий час для рухливих ігор, адже більшість із них спрямовані на координацію та вивчення простору!
Сьогодні я хочу почати нову рубрику, в якій розповідатиму про ігри для вивчення простору.
Орієнтація у просторі дуже важлива як для дітей, так і для дорослих. Згадайте, як ви вчилися керувати машиною. Так і дитина, приходячи до першого класу, освоює ази орієнтування у підручнику, у зошиті, у класі та школі. Чим краще у нього закріплені ці поняття на практиці, тим простіше йому освоїтися у шкільному житті та нових предметах.
Сьогодні пограємо в гру “Сонечко”.

РОЗВИВАЄМО:
З допомогою цієї гри дитина навчитися орієнтуватися у просторі аркуша, закріпить поняття «ліво-право», «верх-низ», поліпшить пам'ять.

ЗАВДАННЯ ДИТИНІ:
У центрі поля знаходиться сонечко, яким потрібно вибратися з клітки. На кожен хід вона може пролетіти лише одну клітинку. Я говоритиму, куди полетіло сонечко, а ти уважно стеж за її переміщеннями. Як тільки вона вилетить за межі поля, одразу плескай у долоні, щоб її зловити. Якщо ти встигнеш ляснути, поки я не сказала наступний хід, то спійману сонечко саджаємо на квітку. Якщо сонечку вдасться тебе заплутати і вилетіти з поля непомітно, то ми випускаємо її у вікно.
Загалом у нас буде п'ять сонечок. Щоразу сонечко починатиме свій політ із центру поля. Якщо в кінці гри сонечок на вікні виявиться більше, значить, сонечко виявилося спритнішим за тебе. Якщо сонечок виявиться більше на квітці, значить змагання виграв ти. Починаємо!
Сонечко полетіло вгору, вправо, вниз, вниз, вправо (бавовна) вниз.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДОРОСНОМУ:

Намагайтеся, щоб дитина стежила за переміщенням сонечка тільки очима. Якщо у дитини це не виходить, то нехай дитина допомагає собі пальчиком або пересуває гудзик, який переміщається в клітку, в якій зараз має бути сонечко.
Якщо дитина ляснула в потрібний момент, сонечко «сідати» на квітку. Якщо дитина ляснула, коли сонечко ще не вилетіло за поле або не встигло ляснути, то сонечко «відлітає» у вікно.
Якщо дитина погано орієнтується в просторі листа, позначте верх, низ, право, ліворуч зрозумілими для дитини позначеннями (літерами або символами).
Поступово прискорюйте темп і подовжуйте маршрут сонечка. Потім можна ускладнити гру. Сонечко буде робити все навпаки. Коли їй кажеш "ліворуч" вона летить "направо", коли їй кажеш "вниз" вона летить "наверх" і т.д. Завдання при цьому залишається незмінним: вчасно спіймати сонечко, не дати йому вилетіти за межі поля.
Освоївши цей варіант, ще ускладнюємо: дорослий сідає навпроти дитини так, щоб сторінку з грою було повернуто до неї обличчям. Тепер дитина диктує маршрут сонечка, а дорослий повинен його ловити. Тут гра ускладнюється тим, що потрібно пам'ятати де права рука, де ліва рука саме в дорослого, тобто. Подумки потрібно повернути простір і диктувати маршрут по відношенню до дорослого.
Ще більш складний варіант, стежити за переміщенням сонечка із закритими очима, представляючи маршрут подумки.